Metaverse coinler yollarına devam ediyor! Projesi sağlam olan Metaverse coinler

Metaverse coinlerin son günlerdeki yükselişiyle birlikte birçok yatırımcı metaverse coinler hangileri, hangi coinler metaverse yatırımı yapıyor? Şeklinde sorular sormaya başladı. Bu içeriğimizde metaverse yatırım yapan coinleri anlatacağız.

Bilim / Teknoloji 02.12.2021, 10:21 02.12.2021, 10:24
Abone ol
Metaverse coinler yollarına devam ediyor! Projesi sağlam olan Metaverse coinler

Metaverse coinler son zamanların gündem yaratan konularından biri olmaya devam ediyor. Özellikle Facebook'un adının "Meta" olarak değiştirilmesinin ardından bu alanda büyük bir boşluk olduğunu gören kripto para yatırımcıları ardı ardına bu coinlere yatırım yapıyor. Peki, metaverse coinler hangileri? Çok karmaşık olan bu sorunun cevabını birlikte arayalım.

metaverse

Görsel kaynak: Steveacademy

METAVERSE COİNLER HANGİLERİ? 

Kripto para yatırımcılarının yoğun olarak baktığı coinmarketcap verilerini incelediğimizde son zamanlarda birçok coinin düşüş trendinde olduğunu görebiliyoruz. Ancak bu verilerin içerisinde birkaç coin öne çıkıyor. Öne çıkan coinler de genel olarak metaverse evrenine yatırım yapan ve buradan gelir bekleyen coinler oluyor. Peki, metaverse coinler hangileri? İşte o lise. 

Binance ve diğer borsalarda en çok işlem gören metaverse coinleri listesi şu şekildedir: 

Axie Infinity (AXS)

Decentraland (MANA)

Enjin Coin (ENJ)

The Sandbox (SAND)

WEMIX (WEMIX)

Dvision Network (DVI)

Star Atlas (ATLAS) 

metaverse coinleri

METAVERSE COİN NEDİR?

Metaverse coin, temel olarak, metaverse evreninin yaratıcılığını üstlenen projelere verilen isimdir. Bu projeler, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik ile metaverse evrenini inşa edeceklerini iddia etmektedir. Bu evrende geçerli olması beklenen kripto paralara ise metaverse coin adı verilmektedir. Bazı coinler, Facebook'un çatı isminin Meta olarak değiştirilmesinin ardından yüzde 500'lere varan bir artış yakalamıştır ve her geçen gün de artmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!