banner2

Meta ve LG, Apple'ın akıllı gözlüğüne rakip olmak için güçlerini birleştirdi!

Meta ve LG, Apple'ın Vision Pro adlı AR/VR gözlüğüne karşı rekabet etmek amacıyla iş birliği yapma yolunda ilerliyor. Apple, Vision Pro'yu 3499 dolarlık fiyatla önümüzdeki yılın ilk yarısında piyasaya süreceğini açıklamıştı. Meta, bu önemli rakibi yenmek için LG ile anlaşarak yeni bir cihaz geliştirmeyi planlıyor.

Bilim / Teknoloji 05.09.2023, 17:08
Abone ol
Meta ve LG, Apple'ın akıllı gözlüğüne rakip olmak için güçlerini birleştirdi!

Güney Koreli kaynaklara göre, henüz ayrıntıları tam olarak bilinmeyen bu cihazın seri üretimini LG Electronics gerçekleştirecek. Ürünün ekranı LG Display tarafından sağlanacak, ve LG Innotek ile LG Energy gibi diğer LG şirketleri de parça tedarik edecek.

LG, birkaç yıl önce akıllı telefon pazarından çekildi, ancak bu iş birliği, şirketin Metaverse sektöründeki varlığını güçlendirmesine yardımcı olacak gibi görünüyor.

DAHA UYGUN FİYATLI OLACAK

Meta Quest (eski adıyla Oculus Quest) sanal gerçeklik başlıkları daha önce farklı şirketlerle iş birliği yapılarak üretilmişti. Samsung ve Google gibi diğer büyük şirketler de sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik alanındaki çalışmalarına devam ediyor. Söylentilere göre, hem Samsung'un hem de Meta'nın yeni nesil premium AR/VR kulaklıkları, Apple'ın 3499 dolarlık Vision Pro'suna göre daha uygun fiyatlı olacak.

Meta ve LG'nin bu iş birliği, AR ve VR teknolojilerinin rekabetçi dünyasına yeni bir oyuncu getirebilir ve tüketicilere daha fazla seçenek sunabilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!