Kripto parada bu kez 2 milyar dolarlık vurgun!

Gün geçmiyor ki yeni bir kripto para sitesi vurgunu iddiasını gündeme gelmesin. Kimisi 300 bin lira kimisi de 300 bin dolar kar elde etmek amacıyla kripto para sitesine para yatırdı. Mağdurların iddiasına göre, söz konusu yatırım sitesi yeni üye almaya devam ediyor. Vurgunun miktarı ise 2 milyar doları buluyor.

Bilim / Teknoloji 11.12.2021, 13:33 11.12.2021, 17:05
Abone ol
Kripto parada bu kez 2 milyar dolarlık vurgun!

Kripto para dolandırıcılığı ülkemizde giderek yaygınlaşıyor. İstanbul Adalet Sarayı önünde  suç duyurusunda bulunan mağdurlar  adına açıklama yapan avukat Adem Ay, "Toplamda ortalama 2 milyar dolardan bahsediyoruz" dedi. 

11 KİŞİ HAKKINDA SUÇ DUYURSUNDA BULUNULDU

İstanbul Adalet Sarayı'na gelen grup, Smart Trade Coin isimli kripto para şirketi ve şirketle bağlantılı 11 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu dilekçesinde söz konusu 11 kişi hakkında “Bilişim sistemleri aracılığıyla dolandırıcılık suçu", “Nitelikli dolandırıcılık" ve “Yatırım tavsiyesi verme" suçlarından cezalandırılması istendi. Şikayetlerinin ardından mağdurlar adliye önünde açıklama yaptı.

'SAVCILIKLARIMIZIN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASINI İSTİYORUZ'

Mağdurların avukatı Adem Ay, mağdurların tüm birikimlerini ellerinden alındığını öne sürdü. Adem Ay şunları söyledi:

 "Şirket hakkında en son yapmış olduğumuz savcılık görüşmesinde Marshall Adaları'nda kurulmuş hayali bir posta kutusu olduğu tarafımıza belirtilmiştir. Bununla birlikte ne yazık ki mağdurlar ve mağduriyette artmaya devam etmektedir. Çünkü şirketin web sitesi halen açık durumdadır. Halen kişiler reklam yapmaya devam etmektedir ve mağduriyet sayısı şikayetlere rağmen artmaya devam edecektir. Buradan soruşturmanın genişletilmesini ve kodlar üzerinden paraların nereye aktarıldığını ve nasıl buraya getirileceği noktasında araştırmanın tam manasıyla yapılması için savcılıklarımızın elini taşın altına koymasını istiyoruz. Toplamda ortalama 2 milyar dolardan bahsediyoruz. Çok yüksek bir meblağ. Thodex bugün gün yüzüne çıkmış ama Smart Trade Coin'in yaptığı şey ne yazık ki gün yüzüne çıkarılmamıştı." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!