iPhone için çarpıcı iddia: Uygulamalara reklam alınacak!

iPhone telefonlarda reklam dönemi başlıyor. İddiaya göre Apple telefonlarda yer alan kendi uygulamalarına kişiye özel reklamlar yerleştirecek.  

Bilim / Teknoloji 15.08.2022, 01:50 15.08.2022, 02:12
Abone ol
iPhone için çarpıcı iddia: Uygulamalara reklam alınacak!

Teknoloji devi Apple'ın iPhone ve iPad'deki uygulamalarına reklam yerleştirmeye hazırlandığı iddiası gündeme bomba gibi düştü.  Bloomberg'de yer alan iddiaya göre teknoloji devi şirket; cihazlarına önceden yüklediği Harita, Books ve Podcasts gibi uygulamalarda reklam göstermek istiyor. 

PARAYI VEREN EN ÜSTE!

App Store'da "önerilen uygulamalar" şeklinde halihazırda reklamlar gösteren Apple, benzer bir stratejiyi diğer uygulamalarına da yerleştirecek. Örneğin, Harita uygulamasında restoran aradığınızda, Apple'a reklam veren işletmeler aramanın en üstünde görünecek. Apple'ın şimdilik "Ayarlar" kısmı gibi iOS'un çeşitli bölümlerine ise kişiselleştirilmiş reklamlar koymayacağı belirtiliyor. 

KAFA KARIŞIKLIĞI OLUR MU?

Diğer yandan mevcut durumda 'fotoğraf düzenleme' şeklinde arama yapan bir kullanıcı, arama sonuçlarının en üst kısmında Apple'a reklam için ödeme yapan uygulamaları görüyor. Buna karşın "Haritalar" başta olmak üzere iPhone uygulamalarında herhangi bir reklam bulunmuyor. Bu durumu fırsata çevirmek isteyen Apple'ın tek çekincesi ise reklam ifadesinin kafa karışıklığına neden olması. Bundan dolayı öne çıkarılacak içeriklere "Reklamdır" gibi bir bölüm yerleştirilmesi söz koünusu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!