banner2

iPhone 15 serisinin ince detayları belli oldu! iPhone 15 özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?

iPhone 15 serisinin tanıtımına yaklaşırken, aksesuar üreticilerinin hazırladığı birebir maketler, beklenen yenilikleri gözler önüne seriyor. Bu maketler, iPhone 15'in neler sunacağı hakkında önemli ipuçları veriyor ve merak uyandırıyor.

Bilim / Teknoloji 08.09.2023, 13:20
Abone ol
iPhone 15 serisinin ince detayları belli oldu! iPhone 15 özellikleri ne? Fiyatı ne kadar?

En dikkat çeken değişikliklerden biri, iPhone 15 serisinin yeni oval çentiği ve dinamik ada uyumluluğu. Bu tasarım değişikliği, iPhone 14 Pro serisinden aşina olduğumuz dinamik ada tasarımının tüm modellere yayılacağı anlamına geliyor ve bu da büyük çentiklerin artık tarih olacağı anlamına geliyor.

PROGRAMLANABİLİR TUŞ

Diğer bir önemli yenilik ise iPhone 15 Pro serisinde yer alacak programlanabilir Aksiyon tuşu. Bu tuş, Apple Watch Ultra modelinde gördüğümüz benzer bir özellikle geliyor ve maketlerde de kendisine yer buluyor. Aksiyon tuşu toplamda 9 farklı işlevle özelleştirilebiliyor.

Başka bir dikkat çeken değişiklik ise USB Tip-C girişinin kullanılacak olması. iPhone 15 serisi USB 2.0 desteği sunarken, iPhone 15 Pro serisinin Thunderbolt desteğine erişebileceği iddia ediliyor. Bu daha hızlı veri transferi ve cihazlar arası bağlantı sağlayacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!