banner2

iPad mi Android tablet mi? İşte tartışmalara son noktayı koyacak detay

iPad ile Android tablet arasında çekişme devam ederken tablet almayı planlayanlar hangisini almanın daha mantıklı olduğu konusunda ikileme düşüyor. Bu ikilemi bitirecek veriler IDC tarafından yayınlandı. Yayınlanan verilerde tablet pazarında en çok satılan tabletlere yer verildi.

Bilim / Teknoloji 04.11.2022, 18:08
Abone ol
iPad mi Android tablet mi? İşte tartışmalara son noktayı koyacak detay

Tablet almayı planlayan vatandaşların kafasını iki farklı işletim sistemine sahip olan Apple ve Android cephesi karıştırıyor. 

Son zamanlarda yaşanan çip krizi gibi problemler teknolojik aletlerin satışını düşürürken 2022 yılı itibari ile satışlarda bir toparlanma yaşandı. 

Market araştırma firması olan IDC, 2022 yılının üçüncü çeyreğini ortaya çıkaran yeni raporunu yayımladı. 

IDC, 2022‘nin üçüncü çeyreğini kapsayan yeni raporunu paylaştı. Buna göre tablet satışları, 2021 yılına göre ciddi bir düşüş yaşamadı. Ancak Apple, Samsung ve Lenovo gibi sektörün dev üreticileri pazar paylarının bir kısmını kaybetti.

APPLE YİNE İLK SIRADA YER ALDI 

Uzunca bir süredir zirvede yer alan ve satışlarda rakiplerine fark atan Apple, yılın üçüncü çeyreğinde 14.5 milyon satış gerçekleştirdi ve yüzde 37.5’lik pazar payının sahibi oldu. Ancak önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 1.1’lik bir düşüş yaşadı.

SAMSUNG 2. SIRADA 

Apple’ın her alanda olduğu gibi tablet pazarında da en büyük rakiplerinden Samsung, 2022 yılının ikinci çeyreğinde 7.1 milyon satış yaptı. Güney Koreli şirket, pastadan yüzde 18,4’lük bir pay alırken, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 4’lük bir düşüşle karşılaştı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!