iOS 16 ne zaman çıkacak? iOS 16 özellikleri nelerdir?

iOS 16 çıkış tarihi gündemde yerini aldı. Apple kullanıcıları iOS 16 için heyecanlı bekleyişlerini sürdürüyor. IOS 16 birçok özelliğiyle  dikkatleri üzerine çekerken iPhone kilit ekranı kullanışlı olarak tasarlandı. Peki iOS 16 ne zaman çıkacak? iOS 16 özellikleri nelerdir? Tüm ayrıntılarıyla iOS 16...

Bilim / Teknoloji 12.08.2022, 13:54 12.08.2022, 13:59
Abone ol
iOS 16 ne zaman çıkacak? iOS 16 özellikleri nelerdir?

iPhone 14 çıkış tarihi merak edilirken Apple kullanıcıları iOS 16 hakkında da detaylı araştırma yapıyor. iOS 16'da çeşitli özellikleri ve yeni değişikliklerle gündemde yerini aldı. Yeni sürümün cihazlarda ne zaman kullanılacağı da araştırılıyor. Peki iOS 16 ne zaman çıkacak? iOS 16 özellikleri nelerdir? İşte detaylarıyla iOS 16...

IOS 16 NE ZAMAN ÇIKACAK?

iOS 16 için kesin bir çıkış tarihi belirtilmedi. Ama yeni sürümün 2022 yılının sonbahar aylarında telefonlara ve cihazlara geleceği düşünülüyor.

iOS 16 ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Apple'ın, Dünya Geliştiricileri Konferansı'nda tanıttığı iOS 16 ile iPhone'larda kilit ekranı daha kullanışlı olarak tasarlandı. Yeni sürümle beraber ekranı açmadan birden fazla eylemi gerçekleştirme olanağı da sunacaj. Bunun dışında kilit ekranı tamamen özelleştirilebilecek.

Yeni sürümle gelen diğer bir yenilikte mesajlar uygulaması ile ilgili. iMessage'ta kullanılan emoji ve gif uygulaması benzeri öğelerin yanına daha fazla sosyal ağ işlevselliği eklendi. Bunun dışında iMessage kullanıcıları için gönderilen mesajı düzenleme ve geri alma özellikleri de bulunuyor.

iOS 16 ile gizlilik için de bazı duyurular yapıldı. Yeni sürümde "Safety Check" isimli bir alt yapı oluşturuldu.

Yeni sürümde genişletilmiş uyku izleme işlevleri ve ilaç takibi özelliği de gelecek.

Fotoğraftaki metinleri ayrıştırabilen canlı metin özelliği, iOS 16 ile artık videolarda da olacak.

Yeni güncelleme ile, birden fazla aile üyesinin fotoğraf eklemesine ve paylaşmasına izin veren iCloud Fotoğraf Kitaplığı eklendi.

Haritalar için de bazı yenilikler, duyuran Apple, bundan sonra kişilere 15 noktaya kadar rota planlama şansı sunacak. Burada Siri üzerinden rotada güncelleme yapılabilecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!