banner2

Instagram'dan sonra sırada Whatsapp var! Çok beklenen özellik duyuruldu

META Üst Yöneticisi Mark Zuckerberg, geçtiğimiz günlerde bir hesap sahibinin takipçileri ile iletişime geçmesini sağlayacak yayın kanalları özelliğinin Instagram'a geldiğini duyurmuştu. O özelliğin Whatsapp'a geldiği duyuruldu.

Bilim / Teknoloji 22.02.2023, 15:07
Abone ol
Instagram'dan sonra sırada Whatsapp var! Çok beklenen özellik duyuruldu

Instagram'a gelen özellik, yakında Whatsapp'a da geliyor. WABetaInfo'nun tespit ettiği  özellik 'Durum' sekmesinde yer alacak. 

Haber bülteni şeklinde tasarlanan yeni özellik Android için geliştirilen Whatsapp'ın beta sürümünde tespit edildi. 

Bu kapsamda, WhatsApp kullanıcılarının haberleri ya da etkinlikleri takip etmek için başka araçlar aramasının önüne geçilmiş olacak.

WHATSAPP MİNYATÜR BİR FACEBOOK'A DÖNECEK 

Yeni özelliğin kod adı haber bülteni olurken özellik tek yönlü iletişim kurmaya izin verecek. Bu durumun Whatsapp'ı minyatür bir Facebook'a çevireceğini iddia edenler de bulunuyor. 

Öte yandan kanala abone olanların telefon numarası saklı kalacak. Diğer aboneler ya da kanalın sahibi bu numaraları göremeyecek.

WHATSAPP TELEGRAM KULLANILMAMASINI İSTİYOR 

WhatsApp’ın başındaki isim Will Cathcart geçtiğimiz yıl "Telegram'ı özel bir şey için kullanmazdım. Telegram'ın varsayılan bir uçtan uca şifrelemesi yok ve bu mesajların bir kopyasının Telegram'da olduğu anlamına geliyor. Bu da beni endişelendiriyor" demişti. Telegram'ın başındaki ise Pavel Durov ise WhatsApp'tan uzak durulması gerektiğini savunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!