banner2

Instagram'dan sevindiren yeni özellikler! Çift profil ekleme ve iki özellik daha kullanıma sunuldu

Instagram yeni güncellemelerini kullanıcıların kullanımına sundu. Bu özelliklerden en dikkat çekeni kullanıcılar, aynı anda hem avatarını hem de profil fotoğrafını kullanabilecek.

Bilim / Teknoloji 28.01.2023, 18:45 28.01.2023, 18:56
Abone ol
Instagram'dan sevindiren yeni özellikler! Çift profil ekleme ve iki özellik daha kullanıma sunuldu

Sosyal medya platformu  Instagram, çift profil fotoğrafı ekleme ve sessiz mod gibi birçok yeni özelliğini kullanıma ekledi.  Güncellemelerin tümü, Meta’nın paylaştığı bir blog yazısında açıklandı ve bazılarına da Instagram’ın resmi Twitter hesabında duyuruldu. Instagram’a eklenen yenilikler arasında kullanıcıların platform içinde daha fazla kontrol sahibi olma ve çift profil fotoğrafı belirleme gibi özellikler bulunuyor. 

ÇİFT PROFİL KULLANMA ÖZELLİĞİ 

Instagram, ilk olarak ikisi arasında geçiş izni veren çift profil fotoğrafı özelliğini duyurdu. Bu yeniliğe göre sosyal medya platformu üzerinde normal profil fotoğrafına ek avatar da isteyenler tarafından ayarlanabilecek. Meta, geçen yıl kendine özgü avatarını sunmuştu. Şimdi ise kullanımını teşvik etmek ve yaygınlaştırmak için yeni özellikler için çalışmalarına devam ediyor. 

SESSİZ MOD ÖZELLİĞİ 

Instagram için gelen yeniliklerden bir diğeri ise Sessiz Mod. Instagram kullanıcısının Sessize Mod özelliğini aktif ettiği durumlarda bildirimler otomatik olarak kapanacak. Bu sayede kişiler, ders çalıştığı ya da dinlenmek istediği gibi durumlarda rahatsız olmayacak. 

Instagram, ek olarak genç yaştaki kullanıcılarının gece geç saatlerde platformda vakit geçirdiği durumlarda Sessiz Modu etkinleştirmelerini de isteyecek. Benzer bir özelik, TikTok tarafından da uyku saatlerinin düzenlenmesi için test edilmeye başlanmıştı.

KEŞFETTEKİ ÖZELLİKLER GİZLENEBİLECEK 

Instagram son olarak kullanıcıların platform içerisinden içerikleri yönetmesine izin verecek bir yenilik daha getirdi. Bu özelliğe göre Keşfet bölümündeki birçok gönderi aynı anda gizlenebilcek. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!