banner2

'İnsanlık yok olacak' dedi, adres gösterdi

Kripto para spekülasyonlarıyla tartışma konusu olan Elon Musk, Mars’a koloni kurma hayalleriyle ilgili de spekülatif yorumlara hız verdi. Musk katıldığı bir programda insanlık ve Mars hakkında konuştu: İnsanlık yok olacak, Mars'ı keşfedelim.

Bilim / Teknoloji 24.05.2021, 18:34 24.05.2021, 23:52
Abone ol
'İnsanlık yok olacak' dedi, adres gösterdi

Son dönemde yaptığı açıklamalar ve kripto paralar hakkında yorumlarıyla dikkatleri üzerine toplayan Elon Musk, katıldığı bir televizyon programında yine ilginç açıklamalarda bulundu.

''BİR AN ÖNCE MARS'A GİTMELİYİZ''

Musk, insanlığın hemen Mars’a gitmezse yok olma riski ile karşı karşıya olduğunu söyledi. Musk'a göre insanlık neslinin tükenmesini istemiyorsa, Mars’a bir an önce gidip koloni kurmak zorunda.

Bu açıklamayla Mars’a gitme hırsını bir kez daha kanıtlayan ünlü iş insanı, neslimizin tükenmeden önce ‘Mars’ı keşfetmemiz’ gerektiğine vurgu yapıyor.

İNSANLI MARS GÖREVİ İÇİN TARİH VERDİ 

Mars kolonisi için hedef tarih ise 2050 oluyor. Kızıl Gezengen’in hemen keşfedilmesi gerektiğini söyleyen Elon Musk, şu an bu meseleyi ciddiye almazsak ağır sonuçlarla karşılaşacağımızı söylüyor. İnsanlı Mars görevi için de kollarını sıvayan ünlü iş insanı, 2024 ve 2026 yıllarını işaret ediyor.

MUSK AY'DA DA ÜS KURMA HAYALİNDE

Bir süredir benzer açıklamalarla dikkat çeken Musk'ın tek hedefi Mars değil. Ünlü milyarder aynı zamanda gelecek yıllarda Ay’da üs kurmanın insanlığın atacağı en mantıklı adım olacağının altını çiziyor. Mars’ta koloni kurma fikrine her zaman sıcak bakan ve konu hakkında çalışmalar yürüten Musk, Mars’ta şehir kurmanın önemli bir adım olduğunu ve hedefinin tam da bu olduğunu söylüyor.

BITCOIN DE, SERVETİ DE DÜŞÜŞTE

Elon Musk daha önce de Bitcoin hakkında yaptığı açıklama sebebiyle gündemde yerini korumuştu. Açıklamalarıyla Bitcoin'de aşağı yönlü hareket yaratan Musk'ın serveti de aynı yönde gidiyor. Musk, Tesla hisselerinin yüzde 2'yi aşan kaybının ardından dünyanın en zengin ikinci kişisi unvanını LVMH'nin patronu Bernard Arnault'a kaptırdı. Musk'ın serveti ocaktaki zirvesinden yüzde 24 gerileyerek 160.6 milyar dolara düştü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!