banner2

Gpt-4 hacklendi mi? Kullanıcıların kredi kartı bilgileri çalındı!

Geçtiğimiz günlerde ChatGPT kullanıcılarının, başka kullanıcıların geçmişini görmesine neden olan hata, ChatGPT Plus kullanıcılarının kredi kartı bilgilerinin sızdırılmasına sebebiyet verdi. Peki, Gpt-4 hacklendi mi? Detaylar haberimizde...

Bilim / Teknoloji 30.03.2023, 10:21 30.03.2023, 10:21
Abone ol
Gpt-4 hacklendi mi? Kullanıcıların kredi kartı bilgileri çalındı!

ChatGPT, bir kısma göre son yılların en önemli teknolojik yeniliği olduğu ifade ediliyor. Teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza entegre olan birçok yenililkler ve bununla birlikte yapay zeka destekli sohbet botları, ChatGPT ile bambaşka bir noktaya ulaştı. Fakat ChatGPT, kritik veri sızdırmasıyla gündemde yerini buldu. Peki, Gpt-4 hacklendi mi?

GPT-4 HACKLENDİ Mİ?

Open AI tüm kullanıcılarına “Tehlike geçti” dese de ChatGPT kullanıcılarının kredi kartı bilgileri internete sızdı.

Dijital pazarlama uzmanı Halil İbrahim Er, verileri ‘sızdırılan’ ChatGPT kullanıcılarının nasıl bir risk taşıdığını belirtti. Kredi kartı üzerinden yabancı bir firmanın çekim yapmaya çalıştığını dile geitren İbrahim Er, Open AI’nin açıkladığından çok daha fazla verinin çalınmış olabileceğini söyledi.

“ChatGPT hacklendi. Bugün kredi kartım üzerinden yabancı bir firma tarafından çekim yapılmaya çalışıldı. Bankamı arayıp konu hakkında bilgi aldım. Kart bilgilerinizi değiştirin yada kartınızın internet alışverişini kapatın. Konu hakkında mail atılmış fakat bence sandıklarından çok daha fazla bilgimiz gitti.. En kısa zamanda kart iptal, yeni kart talebi vereceğim” kaydetti.

GPT-4 ise hacklenmedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!