Yandex Metrica

Google ırkçılık suçlamasının ardından özür dilemişti: 'Gemini'nin insan resimleri oluşturma özelliği askıya alındı

Google ırkçılık suçlamasının ardından özür dilemişti: 'Gemini'nin insan resimleri oluşturma özelliği askıya alındı

"Gemini" isimli yapay zeka uygulamasının ırkçılıkla suçlanmasının ardından özür dileyen Google, uygulamanın insan resimleri oluşturma özelliğini tarihi karakterlerin tasvirlerindeki "yanlışlıkların” ardından askıya aldığını duyurdu. 

Bilim / Teknoloji

30.03.2024, 09:21

Google, yapay zeka (AI) sohbet robotu Gemini’nin insan resimleri oluşturma özelliğini tarihi karakterlerin tasvirlerindeki "yanlışlıkların” ardından askıya aldı.

Google'dan yapılan açıklamada, "Gemini'nin görüntü oluşturma özelliğiyle ilgili son sorunları ele almak için çalışıyoruz. Bu esnada, bu özelliği askıya alacağız ve çok yakında geliştirilmiş bir sürüm yayınlayacağız." denildi.

Resim oluşturma tasvirlerini iyileştirmek için çalışıldığı belirtilen açıklamada, çok sayıda insanın kullandığı bu özelliğin hedefi ıskaladığı belirtildi.

gemini-ai.jpg

Twitter'dan çok konuşulacak değişiklik! Beğen butonunun yanında 'kırık kalp' eklenecek! İşte sızan o ekran görüntüsü... Twitter'dan çok konuşulacak değişiklik! Beğen butonunun yanında 'kırık kalp' eklenecek!... Haberi Görüntüle

GOOLE IRKÇILIK SUÇLAMASININ ARDINDAN ÖZÜR DİLEDİ

ABD merkezli teknoloji şirketi, Gemini’nin beyaz tenli insanları siyahi tasvir etmesinden dolayı tarihsel olarak yanlış görüntüler oluşturmasının ardından eleştirilerle karşılaşmıştı.

Google, dün bazı tarihi figürlerin görüntülerini oluşturmadaki yanlışlıkların farkında olduğunu açıklayarak özür dilemişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Bilim / Teknoloji


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading