Yandex Metrica

Google, açık kaynak yapay zeka modeli Gemma'yı resmen duyurdu: Bugünden itibaren kullanıma sunuldu

Google, açık kaynak yapay zeka modeli Gemma'yı resmen duyurdu: Bugünden itibaren kullanıma sunuldu

Google, geliştiricilerin yapay zekayı sorumlu bir şekilde oluşturmalarına yardımcı olmak amacıyla, yeni nesil açık kaynak modeli Gemma'yı tanıttı.

Bilim / Teknoloji

25.02.2024, 12:24

Yapay zeka alanında yaşanan gelişmelere bir yenisi eklendi. Google, yeni nesil açık kaynak modeli Gemma'yı duyurdu.

Google'dan yapılan açıklamada, Gemma model ailesinin, yapay zeka sohbet robotu Gemini ile aynı araştırma ve teknolojiyle oluşturulduğu ve son teknoloji açık kaynak modeline sahip olduğu bildirildi.

DeepMind ve Google'daki diğer ekiplerce geliştirilen yeni modelin Gemini'den ilham aldığı ifade edilen açıklamada, geliştirici inovasyonunu destekleyecek, işbirliğini teşvik edecek ve Gemma modellerinin sorumlu kullanımına rehberlik edecek araçların da yayınlandığı bildirildi.

GOOGLE_GEMMA__B.jpg

Twitter'dan çok konuşulacak değişiklik! Beğen butonunun yanında 'kırık kalp' eklenecek! İşte sızan o ekran görüntüsü... Twitter'dan çok konuşulacak değişiklik! Beğen butonunun yanında 'kırık kalp' eklenecek!... Haberi Görüntüle

GEMMA DÜNYA GENELİNDE KULLANIMA SUNULDU

Açıklamada, Gemma'nın bugünden itibaren dünya çapında kullanıma sunulduğu belirtilerek, model hakkında bilgi verildi.

Modelin, Gemma 2B ve Gemma 7B olmak üzere iki boyutta piyasaya sürüldüğü kaydedilen açıklamada, "Sorumlu Üretken Yapay Zeka Araç Seti"nin de Gemma ile daha güvenli yapay zeka uygulamaları oluşturmak için rehberlik sağladığı vurgulandı.

Google, bu ay yapay zeka sohbet robotu Bard'ı "Gemini" olarak yeniden adlandırırken, yeni sürüm "Gemini Advanced" için ücretli abonelik başlatmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Bilim / Teknoloji


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading