banner2

Gökyüzünde gösteriler başlayacak! Türk yıldızlar HÜRJET'i bekliyor!

TEKNOFEST İzmir'de izleyenlerin nefesini kesen uçuş gösterileri sunan Türk Yıldızları gökyüzünde Türk Bayrağı'nı gururla taşıdı. Ankara'da HÜRJET'in kolunda yaptıkları uçuş hakkında konuşan Pilot Binbaşı Mehmet Balta, "Gönlümüzden geçen yeni uçağımız olacak HÜRJET ile uçmayı temenni etmekteyiz. Yakın zamanda inşallah envanterimize katılacak bu uçakla gösteri yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz." diyerek heyecanını dile getirdi.

Bilim / Teknoloji 30.09.2023, 16:07 30.09.2023, 16:47
Abone ol
Gökyüzünde gösteriler başlayacak! Türk yıldızlar HÜRJET'i bekliyor!

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütücülüğünde düzenlenen havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İzmir'de nefes kesici uçuş gösterileri sunan Türk Yıldızları gökyüzüne ay yıldızlı bayrağın gururunu taşıdı.Türk Yıldızları Filo Komutanı ve Tim Lideri Kemal Koyunluoğlu, yıllık gösteri takviminin seyirci ve uçuş emniyeti değerlendirmesi sonucu belirlendiğini, TEKNOFEST'in 2023 yılındaki üçüncü ve son ayağının yapıldığı Çiğli Havaalanı'nda da coşkulu bir kalabalıkla bir araya gelmenin onurunu hissettiklerini söyledi.

"GÖKLERDE AY YILDIZLI BAYRAĞI TAŞIMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ"

Türk Yıldızları Filo Komutanı ve Tim Lideri Kemal Koyunluoğlu, göklerde ay yıldızlı bayrağı taşımanın ve festivalde izleyiciyle karşılaşmanın büyük mutluluk olduğunu ifade ederek, "Türk Yıldızları Türk Hava Kuvvetlerinin 7'nci ve son ulusal akrobasi timidir yani gökyüzündeki milli takım diyebiliriz." dedi.

CESARET VE NADİR GÖRÜLEN MANEVRALAR 

Pilot Binbaşı Kürşat Kömür ise timlerine ve kullandığı uçakların tipine özgü "iniş takım kesişimi" gibi hareketleri olduğunu söyleyerek, "cesaret gerektiren" ve "nadir görülen" bu manevraların imza niteliği taşıdığını ifade etti. 

"MİLLETİMİZİ TEMSİL ETMEK ÇOK CİDDİ BİR SORUMLULUK"

Pilot Binbaşı Hasan Kocabaş da solo lider olarak yer aldığı ekipte uçmak için fiziksel, zihinsel ve donanım olarak en üst seviyede olmak gerektiğinin altını çizerek şu açıklamada bulundu; "Bunlar çok önemlidir ancak bununla birlikte Türk Yıldızları'nda görev yapmak, gökyüzünde bayrağımızı dalgalandırmak ve milletimizi temsil etmek bunlar çok ciddi sorumluluklardır. Sorumlulukların bilinciyle bunu yaşam tarzı haline getirip en iyi şekilde görev yapmaya çalışıyoruz. Başarının altındaki en büyük sır da motivasyonumuz da buradan geliyor."

"HÜRJET İLE GÖSTERİ YAPMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ"

Pilot Binbaşı Mehmet Balta ise Türk Yıldızları'nın tim uçuşu için en elverişli uçak olan NF5 ile gösterilere başladığını ve modernizasyon ile sürdürdüğünü ifade ederek, "Gönlümüzden geçen yeni uçağımız olacak HÜRJET ile uçmayı temenni etmekteyiz. Ankara'da HÜRJET'in kolunda yaptığımız uçuş da bunun bir göstergesidir. Yakın zamanda inşallah envanterimize katılacak bu uçakla gösteri yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz." dedi.

"TÜRK BAYRAĞI'NI DALGALANDIRMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ"

Türk Yıldızları'nda 6 numara solo olarak uçuşlara katılan Pilot Binbaşı Gökhan Esen ise uzun süren bir eğitim ve çalışma sürecinden geçerek time katılanların Türk bayrağını dünyanın her yerinde dalgalandırmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.Filoda eğitimde olan Pilot Binbaşı Şükrü Gümüş ise izleyicinin gözlerinde hayranlık, vatanseverlik duygularını gördüklerini söyledi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!