banner2

Felakete karşı uzmanlar uyardı! Telefonunuza o uygulamaları kesin yükleyin: Canınızı düşünüyorsanız hemen yapın 

Ülkemizde yaşanan deprem felaketlerinin ardından acil durumlarda kullanılabilecek bir çok uygulama geliştirildi. Uzmanlar tarafından indirilmesi konusunda uyarılarda bulunulan o uygulamalar açıklandı. 

Bilim / Teknoloji 24.05.2023, 10:57 24.05.2023, 11:30
Abone ol
Felakete karşı uzmanlar uyardı! Telefonunuza o uygulamaları kesin yükleyin: Canınızı düşünüyorsanız hemen yapın 

Deprem bölgesinde olan ülkemizde geçtiğimiz aylarda büyük bir felaket yaşadık. Olası bir enkaz altında kalma durumunda ihtiyacımız olabilecek uygulamaalar geliştirildi. Uzmanlar tarafından tarafından indirilmesi konusunda uyarıllaarda bulunulan o uygulamalar belli oldu. 

Basit bir şekilde indirebileceğiniz bu uygulamalar ile olası bir tehlike durumunda hayatınızı kurtarabilirsiniz. AFAD tarafından geliştirilen AFAD Acil uygulaması ile afet anından veya sonrasından hızlı bir şekilde 112 Acil Servis ile iletişim kurma imkanı sağlanıyor. Enkaz altında kalmamış olan vatandaşlar için de güvenli toplanma alanları için yol tarifi veren uygulama vatandaşlara kolaylık sağlıyor.  

GÜVENDEYİM

Geçtiğimiz yıllarda geliştirilmiş olan Güvendeyim uygulaması ise doğal afet yaşanan bölgede olan vatandaşların seçtikleri belirli kişilere SMS ile güvende olduklarını iletmelerini sağlıyor

112 ACİL YARDIM BUTONU

112 Acil Yardım Butonu Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen acil durumlarda yardım ekiplerinin size ulaşmasını sağlayan bir uygulama. Ayrıca yardım ekiplerinin size ulaşması için konum bilgilerinizi girmenize de gerek kalmıyor. Sadec tek bir tuşla yardım ekipleri sizlere ulaşmış olacak. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!