banner2

Evli ya da sevgilisi olanlar şimdi yandı! WhatsApp yeni özelliğini resmen duyurdu! Tüm mesajlar görülecek

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni özellikleri ile yeniden gündemde. Kullanıcıların kiminle mesajlaştığını açıkça gösteren özelliğin çok yuva yıkacağı konuşuluyor. İşte, detaylar...

Bilim / Teknoloji 24.01.2023, 11:40 24.01.2023, 12:57
Abone ol
Evli ya da sevgilisi olanlar şimdi yandı! WhatsApp yeni özelliğini resmen duyurdu! Tüm mesajlar görülecek

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, iki yeni güncelleme ile gündemde. WhatsApp'ın bu güncellemesi 'yuva yıkacak türden' olarak nitelenirken gizlilik ve güvenlik konusundaki açık kullanıcıların eleştirilerinin hedefi oldu.

BU ÖZELLİK YUVA YIKACAK

WhatsApp’a kısa süre önce iki yeni özellik geldi. Bu özelliklerden ilkine göre herhangi bir mesaj geldiğinde bildirim panelinde iletiyi yollayan kişinin profil fotoğrafı artık görünüyor. Bu nedenle mesajlaşılan kişiyi gizlemek için ismi dışında herhangi bir isimle kaydetmek durumunda bile kiminle mesajlaşıldığı ortaya çıkıyor.

Kiminle mesajlaştığını gizlemek isteyen kullanıcılar, kişiyi ismiyle kaydetmemek dışında karşıdakinin kendi profil fotoğrafını kullanmamasıyla da kiminle mesajlaştığını gizleyebilir. Ek olarak karşıdaki WhatsApp kullanıcısının isim ve soy ismi bölümüne de kimlikteki ya da herkes tarafından bilinen takma adını yazmaması gerekiyor.

Tüm bunlar dışında WhatsApp’ta henüz karşıdaki kişinin profil fotoğrafını gizlemek için herhangi bir özellik bulunmuyor. Fakat WhatsApp kullanıcıları, profil fotoğrafının kimler tarafından görebileceğini kontrol edebiliyor.

FOTOĞRAFI AÇIKÇA GÖRÜNECEK

WhatsApp’tan yuva yıkacak bir diğer özellik ise gruplarla ilgili oldu. Kısa süre önce gelen bu yeniliğe göre WhatsApp gruplarında iOS, Android ya da masaüstü sürüm fark etmeksizin mesaj yollayan kişilerin profil fotoğrafı görünüyor.

Yani herhangi bir grup içi mesajlaşmada da karşılıklı konuşmalar arasında WhatsApp kullanıcılarının profil fotoğrafı sayesinde kim olduğu seçilebiliyor. Anlık haberleşme platformu, bu özelliği daha çok yanlış gruba mesaj gönderen ya da grupları karıştıran kişiler için kullanıma sundu.

WhatsApp’tan yuva yıkacak bu iki özellik, hem Android hem de iOS sürümünde mevcut. Yani herhangi bir telefon tercihi yapmak bu özellikleri saf dışı bırakmak için yeterli değil.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!