Ethereum (ETH) nedir, nasıl alınır? Ethereum yeni rekor kırar mı? Bitcoin ile arasındaki farklar nelerdir?

Ethereum (ETH) nedir sorusu geçtiğimiz gün rekor kırmasının ardından bir kez daha gündeme geldi. Peki, ETH nedir, ETH ne kadar, nasıl alınır? Bitcoin ile Ethereum arasındaki farklar nelerdir? Ethereum yeni rekor kırar mı?

Bilim / Teknoloji 05.11.2021, 14:59 24.11.2021, 10:58
Abone ol
Ethereum (ETH) nedir, nasıl alınır? Ethereum yeni rekor kırar mı? Bitcoin ile arasındaki farklar nelerdir?

Ethereum (ETH) nedir sorusu dünyanın en büyük ikinci kripto parası olan Ethereum'un üst üste rekorlar kısmasının ardından merak edilen bir konu haline geldi. Kripto para yatırımcıları Bitcoin ile Ethereum (ETH) arasındaki farklar konusunu da araştırırken bu kripto paraya nereden yatırım yapılacağını da araştırıyor. Ehereum nedir ve Ethereum yeni rekor kırar mı? sorusu için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

ETHEREUM (ETH) NEDİR? 

Ethereum, blockchain (blok zinciri) ile donanan bir kripto para türüdür. Ethereum, tamamen merkeziyetsiz bir yapıda bulunmaktadır. Ethereum (ETH) ilk olarak Vitalik Buterin tarafından piyasaya çıkartılmıştır.

Para kaynağını ise 2014 Temmuz ve Ağustos aylarında online bir fon bulma sitesi vasatısayla bulmuştur.

Ocak 2016 tarihine gelindiğinde Ethereum protokolü saniyede 25 işlem yapabilir bir yapıya bürünmüştür. 19 Aralık 2016'da ise Ethereum (ETH) ile ilk defa bir gün içerisinde 1 milyondan fazla işlem yapılmıştır.

ethereum nedir

BİTCOİN İLE ETHEREUM ARASINDAKİ FARKLAR

Bitcoin gibi Ethereum da merkeziyetsiz bir yapıdadır ancak bu noktada iki kripto para türü arasında birtakım teknik farklılıklar bulunmaktadır. Bitcoin’den farklı olarak Ethereum akıllı sözleşmelere izin vermektedir ve bu nedenle yüksek oranda programlanabilir bir dijital para birimi olarak bilinmektedir.

ethereum nasıl alınır

ETHEREUM NASIL ALINIR? 

Çeşitli kripto para borsaları yardımıyla Ethereum (ETH) alabilmek mümkündür. Bu noktada tercihinize göre bir borsa seçebilir, Ethereum alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ethereum, en büyük ikinci para birimi olması sebebiyle hemen hemen her borsada bulunmaktadır. 

ethereum nerede

ETHEREUM YENİ REKOR KIRACAK MI?

Ethereum, kendine has özellikleriyle yüksek fiyat potansiyeli barındırmaktadır. Bu durum, Ethereum'un yakın gelecekte daha yüksek fiyatlanmasının önünü açmaktadır.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!