banner2

Elon Musk tarih verdi: Twitter'da askıya alınan hesaplar açılacak

Askıya alınan Twitter hesapları açılıyor. Elon Musk, Twitter'ı satın aldıktan sonra kapatılan yüzlerce hesaptan yasaları çiğnememiş olanların yeniden aktifleştirileceğini duyurdu ve tarih verdi.

Bilim / Teknoloji 25.11.2022, 11:02 25.11.2022, 16:13
Abone ol
Elon Musk tarih verdi: Twitter'da askıya alınan hesaplar açılacak

Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda askıya alınan hesaplardan yasaları çiğnememiş veya çok fazla istenmeyen mesaj paylaşmamış olanların yeniden aktifleştirileceğini duyurdu. 

GELECEK HAFTADAN İTİBAREN BAŞLIYOR

Twitter hesabından açıklama yapan Elon Musk söz konusu hesapların önümüzdeki haftadan itibaren açılacağını belirtti ve "Halk  konuştu. Halkın sesi Tanrı'nın sesi. Af gelecek hafta başıyor." ifadelerini kullanıdı.

KULLANICILARIN KADERİNİ ANKET BELİRLEDİ

Musk çarşamba günü Twitter'da bir anket başlatmış ve kullanıcılara “Twitter, yasaları çiğnememiş veya çok fazla istenmeyen mesaj paylaşmamış olmaları koşuluyla, askıya alınan hesaplara genel bir af teklif etmeli mi?”  sorusunu yöneltmişti. 

3,1 MİLYON KİŞİ KATILDI

Twitterda Musk'ın başlattığı ankete 3,1 milyon kullanıcı katılmış ve katılımcıların yüzde 72,4'ü kapatılan hesapların açılması yönünde oy vermişti. 

Elon Musk,  Twitter'ı satın aldıktan sonra ABD eski Devlet Başkanı Donald  Trump, kongre üesi Marjoire Taylor Greene ve rapçi Kayne West'in de dahil olduğu yüzlerce hesap asıya alınmıştı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!