banner2

Elon Musk müjdeyi duyurdu! 2 ay içerisinde hazır olacak

ABD'li roket üreticisi SpaceX'in kurucusu ve dünyanın sayılı zenginlerinden Elon Musk, müjdeli haberi verdi. Musk, uzun zamandır geliştirilen uzay aracı Starship'in bir ya da iki ay içinde hazır olabileceğini açıkladı.

Bilim / Teknoloji 12.02.2022, 14:13 12.02.2022, 15:51
Abone ol
Elon Musk müjdeyi duyurdu! 2 ay içerisinde hazır olacak

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, dünyanın en güçlü roketi olan Starship'in ilk yörünge uçuşunu bir veya iki ay içinde gerçekleştirebileceğini söyledi.

STARSHİP PROJESİNİN YÖRÜNGEYE ULAŞACAĞINDAN EMİN OLDUĞUNU SÖYLEDİ

Musk, iki yıldan uzun bir süredir üzerinde çalışılan Starship projesinin "başarıya ve yörüngeye ulaşacağından emin olduğunu" belirtti.

Texas'taki uzay üssünde 119 metrelik roketi inceleyen iş adamı, "Bu gerçekten vahşi bir alet. Aslında gerçek olduğuna inanmak zor." ifadesini kullandı.
Starship'in ilk denemesi Mayıs 2021'de yapılmış, 10 kilometreye çıkan dev roket sağlam ve dengeli bir şekilde iniş gerçekleştirebilmişti.

STARSHİP FİLOSU YERLEŞTİRMEK HEDEFİNDE

NASA, 2025'te astronotları aya indirmek için yeniden kullanılabilir özelliğe sahip Starship'i faaliyete geçirmeyi planlarken Elon Musk ise Mars'ta bir şehir kurmak ve oraya ekipman ve insanları taşımak için bir Starship filosu yerleştirmeyi hedefliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!