Elon Musk 'kanıtlarım var' deyip duyurdu: Bilgisayar oyunu içindeyiz

Tesla CEO'su Elon Musk açıklamalarıyla sürekli gündemde olmayı başarıyor. Dünyanın en zengin adamı yaptığı yeni bir açıklamayla yine gündeme oturmayı başardı. Musk "İçinde yaşadığımız evren aslında bir simülasyon. Bilgisayar oyununun içindeyiz" dedi.

Bilim / Teknoloji 03.12.2021, 18:43
Elon Musk 'kanıtlarım var' deyip duyurdu: Bilgisayar oyunu içindeyiz

Dünyanın en zengin insanı Elon Musk, daa önce de dile getirdiği bir konuyu yeniden tartışmaya açtı. Musk, insanlığın aslında bir bilgisayar oyunu içerisinde olduğunu belirtirken, 1970'lerdeki Pong oyununu kanıt gösterdi.

Musk'a göre gerçeklik aslında doğrudan kafatasımızın arkasına takılan bir kablo aracılığıyla deneyimlediğimiz bir simülasyon. 

'İÇİNDE YAŞADIĞIMZ EVRE ASLINDA BİR SİMÜLASYON',

Elon Musk daha önce filozof Nick Bostrom'un 2003'te çıkan bir makalesinde ortaya konan simülasyon hipotezine katıldığını söylemişti. Hipoteze göre gelecekteki bilgi işlem gücündeki ilerlemeler, sonraki nesillerin atalarının çok yüksek sayıda ve son derece ayrıntılı simülasyonlarını yürütmesine imkan tanıyacak.

BEYNE ENSEDEN BAĞLANAN BİR KABLO 

Elon Musk'ın sayısız ticari girişiminden biri, beyin ve bilgisayar arasında doğrudan bağlayan yüksek hızlı bir beyin-makine arayüzüyle bu teknolojinin ilkel halini kullanıyor. 

İlk olarak nörolojik bozuklukları tedavi etmeyi amaçlarken cihazın sonraki aşamalarında kullanıcılara beyne müzik yayını yapmak, kaygı seviyelerini düzenlemek ve teknoloji sayesinde yapay zeka biçimleriyle rekabet etmesine imkan sunmak gibi gelişmiş yetenekler ortaya koyabilir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!