banner2

Elden Ring ödüllere doymuyor! 2022’nin en çok ‘tamamlanan’ oyunu oldu

2022’nin Yılın Oyunu ödülünü kazanan Elden Ring, kazandığı ödüllere yenilerini eklemeye devam ediyor. Howlongtobeat.com’un verileri doğrultusunda, 2022 yılının en çok ‘tamamlanan’ oyunu olduğu açıklandı.

Bilim / Teknoloji 03.01.2023, 14:37 03.01.2023, 14:52
Abone ol
Elden Ring ödüllere doymuyor! 2022’nin en çok ‘tamamlanan’ oyunu oldu

2022 yılı oyun severler için oldukça hareketli geçti. Birçok yeni oyunun çıkması oyun severleri heyecanlandırmıştı. Aralarından en iyisi ise Elden Ring oldu. Elden Ring oynanış bakımından oldukça zor olması ve oyundaki akıcılık sayesinde beğeniler topladı. FromSoftware'in yapmış olduğu Elden Ring’in zor olduğu bilinse de, birçok kişi oyunu başarıyla bitirmeyi başardı. Hatta, bir sitenin topladığı verilere baktığımız zaman, Elden Ring 2022'nin en çok tamamlanan oyunu unvanını almayı başardı. Ancak aynı kaynak, Elden Ring'in oyuncular tarafından en çok yarıda bırakılan oyun olduğunu da belirtti.

TÜRÜNDE BİR İLKİ YAŞATTI

Şirketin  daha önceden çıkmış olan Dark Souls ve Bloodborne oyunları gibi gizem, ve boss savaşları ile dopdolu aksiyon RPG oyunu olan Elden Ring, diğer oyunların barındırmadığı bir özelliği vardı. Türünde bir ilki yaşatarak oyunculara açık dünya deneyimi sunuyordu. Bu hamle, şirket için olumlu sonuç verdi ve 2022'nin en çok övülen, en çok satan oyunlarından birisi oldu.

6000 KİŞİ OYUNU BİTİRMİŞ

Howlongtobeat.com’un 2022 verileri doğrultusunda, siteyle bilgi paylaşan oyuncuların 6000'i Elden Ring'i bitirdiğini dile getirmiş. Elden Ring'i takip eden diğer oyunlara baktığımızda makasın oldukça açık olduğu net bir şekilde gözükmekte. Stray, 4000 kişi tarafından bitirilirken üçüncü sırada yer alan Pokemon Legends: Arceus 2500 kişi tarafından tamamlanmış. Listenin başında böyle zor bir oyunun yer alması, Elden Ring'in iyi bir oyun olduğunu gösteriyor.

EN ÇOK TERK EDİLEN OYUNLAR ARASINDA

Fakat öyle bir ayrıntı var ki o da, sitenin paylaştığı verilerde Elden Ring'in en çok terk edilen oyunlar arasında birinci sırada yer almasıydı. Oyuncular bir oyunu yarıda bıraktıklarında ve howlongtobeat.com'a geri dönüş yaptıklarında, oyunu geçici olarak veya kalıcı olarak bıraktıklarını anlayabiliriz. Sitede an itibariyle yalnızca 275 kişinin oyunu bıraktığını işaretlediği görülüyor. Bu sayı düşük gözükebilir ancak can alıcı nokta ise, sitede yarıda bırakılan oyunlar arasında bu sayı en yakın rakibinin iki katından fazla vaziyette.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!