Disney Plus mı Netflix mi? Netflix vs Disney Plus fiyat, içerik, kalite karşılaştırması nasıl yapılır? 2022 Disney+ vs Netflix abone sayıları kaçtır?

Disney Plus'ın ülkemizde aktifleşmesine yakın bir zaman kaldı. Teknoloji meraklıları ise bu durumdan ötürü, "Disney Plus mı Netflix mi? Netflix vs Disney Plus fiyat, içerik, kalite karşılaştırması nasıl yapılır? 2022 Disney+ vs Netflix abone sayıları kaçtır?" sorularının yanıtlarını aramaya başladı. İşte detaylar...

Bilim / Teknoloji 16.05.2022, 12:37 16.05.2022, 13:02
Abone ol
Disney Plus mı Netflix mi? Netflix vs Disney Plus fiyat, içerik, kalite karşılaştırması nasıl yapılır? 2022 Disney+ vs Netflix abone sayıları kaçtır?

Netflix 2021 yılı sonunda 200 milyondan fazla kullanıcıya ulaştığını fakat 10 yıllık tarihinde ilk kez abone kaybettiğini açıklamıştı. Disney Plus ise şimdilerde 130 milyon kullanıcıyı geçmiş durumda. Peki, Disney Plus mı Netflix mi? Netflix vs Disney Plus fiyat, içerik, kalite karşılaştırması nasıl yapılır? 2022 Disney+ vs Netflix abone sayıları kaçtır? İşte merak edilen soruların yanıtları...

DİSNEY PLUS VE NETFLİX FİYAT KIYASLAMASI

Netflix geçtiğimiz günlerde kur artışından dolayı yeni bir fiyatlandırmaya geçmişti. İşte güncel Netflix abonelik fiyatları;

  • Temel Plan aylık 37,99 TL,
  • Standart Plan aylık 57,99 TL, 
  • Özel Plan aylık 77,99 TL

Disney Plus fiyatlandırması ise şu şekilde;

Netflix'in Özel Plan paketi gibi her şeyi içerisine dahil eden Disney Plus tek ve her şey dahil paketi ile abonelik planı uyguluyor. Bu paketin ücreti 7 dolar. Ayrıca tanışma paketine özel 8 ay öde, 12 ay izle kampanyası ile 279.90 TL’ye alınabilir.

DİSNEY PLUS VE NETFLİX ORJİNAL İÇERİK KIYASLAMASI

Netflix  Stranger Things, Squid Game, Money Heist ve Tiger King gibi birçok orjinal içeriğe sahip olsa da, Disney Plus, PixarMarvel, Star-WarsNational Geographic ve 20th Century Fox evrenleri de bünyesinde barındırdığından orjinal içerik kıyaslamasında Netflix'in önüne geçiyor. Netflix daha geniş bir kitleye hitap ederken Disney yetişkin içeriklerinde daha geride kalıyor. 

Disney Plus çok çeşitli belgeseller animasyon hikayeleri ve gişe rekorları kıran filmler ile toplamda bini geçen içeriğe sahip olsa da Netflix kütüphanesinde 3 binden fazla film ve binden fazla dizi bulunuyor. Yani içerik çeşitliliğinde Netflix, içerik kalitesinde ise Disney tarafı bir adım önde.

NETFLIX Mİ YOKSA DİSNEY PLUS MI?

Eğer bir seçim yapmak zorunda kalırsanız fiyat politikalarını gözden geçirmeniz gerekir. Tüm bunlara baktığımızda en uygun içerik platformu 7.90 ücreti ile Amazon Prime olarak görülüyor. Disney Plus ise tek bir fiyat ile tüm içerikleri sunuyor. Bu durumda en pahalı olan platform Netflix oluyor. Seçim sizin!

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!