banner2

ChatGPT ile metin ve kod yazanlar şimdi yandı! Yeni yapay zeka duyuruldu! Saniyeler içinde tespit edecek

2023’ün başlarında olsak da yapay zekanın bu yılın trendi olacağını şimdiden görebiliyoruz. OpenAl trend hale gelen ChatGPT ürünü gündemde kalmaya devam ediyor.ChatGPT’yi üniversite sınavları ve ödevler için kullanarak geçenler oldu.Bu yüzden artık yapay zeka ile oluşturulan metni algılayan sistemlere ihtiyaç doğdu.Bu gelişme ile DetectGPT, yapay zeka tarafından üretilen metni tespit edecek.

Bilim / Teknoloji 31.01.2023, 11:58 31.01.2023, 12:14
Abone ol
ChatGPT ile metin ve kod yazanlar şimdi yandı! Yeni yapay zeka duyuruldu! Saniyeler içinde tespit edecek

2023’ün başlarında olsak da yapay zekanın bu yılın trendi olacağını şimdiden görebiliyoruz.OpenAl trend hale gelen ChatGPT ürünü gündemde kalmaya devam ediyor.ChatGPT’yi üniversite sınavları ve ödevler için kullanrak geçenler oldu.Bu yüzden artık yapay zeka ile oluşturulan metni algılayan sistemlere ihtiyaç doğdu.Bu gelişme ile DetectGPT, yapay zeka tarafından üretilen metni tespit edecek.

SIFIR ATIŞ YÖNTEMİ

DetectGPT yöntemi bir yapay zekayı eğitmeye veya metni karşılaştırmak için büyük veri kümelerini toplamaya dayanmıyor. "Sıfır atış" adı verilen bu yöntem, DetectGPT'nin makine tarafından yazılan metni, onu oluşturmak için kullanılan yapay zeka hakkında herhangi bir bilgi sahibi olmadan algılamasına olanak tanıyor.

YAPAY ZEKANIN SİSTEMLERİNİ TESPİT EDECEK

Herhangi bir ek veri veya eğitim gerektirmeyen DetectGPT ve benzer sistemler günümüzün zorunluluklarından olmaya başladı diyebiliriz. Büyük dil modellerinin kullanımı artmaya devam ettikçe makine tarafından oluşturulan metinleri algılamak için ilgili sistemlerin önemi giderek daha kritik hale gelecek. DetectGPT, birçok alanda önemli bir etkiye sahip olabilecek umut verici bir yaklaşım olsa da kapsamı biraz sınırlı. Zira yapay zeka ürünleriyle sadece metin olarak değil görsel ve işitsel olarak da karşılaşmaya başladık. Elbette bu teknolojiler kötü bir amaç için geliştirilmiyor fakat her zaman onları bu doğrultuda kullanmak isteyenler olacaktır. DetectGPT gibi sistemler bu konuda fayda sağlayabilir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!