banner2

Bilim insanları uyardı! Dünya'yı karanlığa gömecek! Yalnızca 30 dakika önce öğreneceğiz

Son yıllarda peş peşe yaşanan Güneş fırtınalarının ardından NASA uyarıda bulundu. Tüm dünyanın yaşanabilecek büyük bir Güneş fırtınası ile karanlığa gömülebileceğini açıklayan NASA bu durumun yalnızca 30 dakika önceden anlaşılabileceğini açıkladı.

Bilim / Teknoloji 19.05.2023, 11:53 19.05.2023, 11:55
Abone ol
Bilim insanları uyardı! Dünya'yı karanlığa gömecek! Yalnızca 30 dakika önce öğreneceğiz

Bir süredir Güneş fırtınalarını inceleyen NASA tüm dünyayı karanlığa gömebilecek bir Güneş Fırtınası ile ilgili dikkatçeken açıklamalard bulundu. İnsanlara bir hayatta kalma kiti hazırlamaları konusunda uyarıd bulunan uzmanlar Dijital belgelerin de basılı bir kopyasının alınmsı geterektiğine dikkat çekti.

HAFTALARCA SÜREBİLİR

Uzmanlar tarafında haftalarca sürebileceği açıklanan bu Güneş fırtınası, 24 Nisan'da Güneş'in yüzeyinde yaşana bir patlama sonucu meydana geldi ve milyarlarca tonluk plazmayI serbest bıraktı. Avrupa Uzaj Ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre bu duruma yapılılabilecek hiçbir şey olmadığı ve Dünya'ya çarpıp çarpmayacağı yalnızca 'kader' olarak nitelendirildi. 

TEKNOLOJİK ALETLERI BOZACAK

Dünya'nın yörüngesindeki uyduları bozabilecek olan bu patlama  ile bir çok teknolojik aleti de bozabilecek kadar radrasyon içerdiği bilgisi verildi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!