banner2

BeReal nedir, BeReal nasıl indirilir? BeReal uygulaması nasıl kullanılır?

Gençler tarafından sevilerek kullanılan sosyal medya uygulaması BeReal, arama motorlarında oldukça fazla aranıyor. Özellikle BeReal ne işe yarar, BeReal nasıl indirilir? BeReal uygulaması nasıl kullanılır? soruları aranıyor. Bizde sizler için bu soruların cevaplarını ve daha fazlasını haberimizde derledik.

Bilim / Teknoloji 12.01.2023, 12:07 29.01.2023, 12:39
Abone ol
BeReal nedir, BeReal nasıl indirilir? BeReal uygulaması nasıl kullanılır?

Bugünlerde çokça adı duyulan BeReal uygulaması özellikle gençler tarafından internette araştırılıyor. Özellikle, BeReal nedir, BeReal nasıl indirilir? BeReal uygulaması nasıl kullanılır? diye arama motorlarında aratılıyor.  BeReal uygulaması diğer uygulamalara kıyasla farklı bir amaç ile çalışıyor. 

BEREAL NEDİR?

BeReal, kullanıcıların efektsiz (doğal) fotoğraf çekme amacını hedefleyen bir sosyal medya platformudur. Uygulamada efekt ve filtre bulunmamaktadır. Uygulama günde bir kez tüm kullanıcılara bildirim göndererek anlık fotoğraf çekmenizi istiyor. Çektiğiniz fotoğraflar dilerseniz keşfet kısmına da düşüyor.

Fotoğraf çekilirken hem ön hem de arka kamera açılıyor ve o an ne yaptığınızı anlık olarak paylaşıyorsunuz.

BEREAL UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Kamerayı açtıktan sonra flaş tuşu ile denklanşör tuşu görünüyor. Çekim yapmak için ilk denklanşör tuşuna dokunursanız arka kamera açılır ve fotoğrafı çeker. Daha sonra saniyeler içerisinde ön kamera devreye girer ve ikinci fotoğraf hazır olur. Çekilen fotoğraf, arkadaşlarla veya keşfet kısmında paylaşılması kullanıcıya ait.

BeReal, çekilen ve paylaşılan fotoğrafları kullanıcıların saklaması için kaydetme özelliğini kullanıma sundu. Uygulamada keşfete düşen veya normal atılan fotoğraflara emoji ile cevap vermek mümkün. İsterseniz kendi emojonizi yaratırsınız ya da kendinizi çekere cevaplayabilirsiniz.  

BEREAL NASIL İNDİRİLİR?

İphone telefon kullanıcıları App Store'den, Android kullanıclar ise Google Play'den ücretsiz bir şekilde indirebilir. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!