banner2

AYLARDIR KAYIT ALTINDA OLABİLİRSİNİZ: Bu uygulamalar telefonunuzda ise silin! Google da kaldırdı

Günümüzde herkes artık bir akıllı cihaz sahibi. Her geçen gün hayatımızın ayrılmaz bir parçası olan akıllı telefonlar da kullandığımız uygulamaların sayısı da gittikçe artıyor. Ancak ne yazık ki bazı uygulamalar, 'kötü niyetli' olarak kullanılıyor. Bir uygulamanın kullanıcıların tam bir yıl boyunca izlediği ortaya çıktı. İşte detaylar...

Bilim / Teknoloji 01.05.2023, 11:30 31.05.2023, 17:59
Abone ol
AYLARDIR KAYIT ALTINDA OLABİLİRSİNİZ: Bu uygulamalar telefonunuzda ise silin! Google da kaldırdı

Akıllı telefonlar hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ancak bazı uygulamaları kullanırken güvenlik açısından çok dikkatli olmak gerekiyor. Google Play Store'da yer alan bir uygulamanın, kullanıcıların seslerini kaydettiği ortaya çıktı.

UYGULAMA GOOGLE PLAY STORE'DAN KALDIRILDI

Bir siber güvenlik şirketi, "iRecorder-Screen Recorder" adlı uygulamanın Android kullanıcılarının verilerini kaydettiğini tespit etti. Uygulama, her 15 dakikada bir kullanıcıların ses kayıtlarını alarak başka bir sunucuya aktarıyordu.

Durumun açığa çıkmasının ardından, uygulama Google Play Store'dan kaldırıldı. Google Play Store gibi platformlar, uygulamaların güvenliğini sağlamak için çeşitli güvenlik önlemleri alsa da, bazen kötü niyetli uygulamalar bu tür platformlarda da yer alabiliyor.

Bu sebeple, bireysel olarak güvenlik bilincine sahip olmak ve güvenlik yazılımlarıyla cihazlarınızı korumak oldukça önemli. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!