banner2

ASELSAN CATS kamerasının son konfigürasyonu Bayraktar TB2 ile test edildi

ASELSAN CATS kamerasının yeni konfigürasyonunun Bayraktar TB2 ile gerçekleştirilen testlerinde tam isabet sağlanırken, başarılı sonuç elde edildi.

Bilim / Teknoloji 01.10.2021, 13:45 24.11.2021, 11:34
Abone ol
ASELSAN CATS kamerasının son konfigürasyonu Bayraktar TB2 ile test edildi

ASELSAN CATS kamerasının yeni konfigürasyonunun Bayraktar TB2 ile testi gerçekleştirildi.

Uygulanan testlerde operasyonel gereklilikleri noksansız olarak yerine getiren CATS ile uzak menzil atışlarda da tam isabet sağlandı. ASELSAN'ın geliştirdiği ve milli insansız hava araçları (İHA) tarafından kullanımına başlanan elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi CATS'in yeni konfigürasyonu Bayraktar TB2 test edildilirken başarı sağlandı. 

HER İKİ ATIŞTA DA TAM İSABET

Şirketin aylık bülteninde, CATS kamerası konusunda gerçekleştirilen çalışmalara yönelik bilgilere yer verildi. Buna göre, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı öncülüğünde yürütülen projede, yeni konfigürasyon CATS sisteminin Baykar Savunma ürünü Bayraktar TB2 üzerinde uçuşlu testleri icra edildi. Testler sonucunda elektro-optik sistem performansının operasyonel ihtiyaçları eksiksiz olarak yerine getirdiği raporlandı. ROKETSAN ve Baykar Savunma katılımı ile uzak menzil atışlı testler yapıldı ve her iki atışta da tam isabet sağlandı.

CATS, başta İHA'lar olmak üzere hava platformlarını zaman zaman kısıtlamalara konu olan elektro-optik keşif, gözetleme ve hedefleme sistemi ihtiyacının milli imkanlarla karşılanması amacıyla geliştirildi.

ASELSAN tarafından seri üretimi başlayan CATS, hem yurt içinde hem de yurt dışında kullanılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!