DOLAR
13.79 0.54
EURO
15.59 0.33
ALTIN
789.03 0.33
BIST
1,926.95 0.87

Apple'dan tarihi karar!

ABD'nin teknoloji devlerinden biri olan Apple, akıllı telefon onarımlarını kendileri yapmak isteyenlere orijinal parçalar, dokümanlar ve aletler sağlayacağını ifade etti.

Bilim / Teknoloji 18.11.2021, 09:40
Apple'dan tarihi karar!

Apple yaptığı açıklamada, kullanıcılarının orijinal yedek parçalara temininin  eskisi kadar sınırlandırılmayacağını vurguladı. Kullanıcıların Apple'ın sağladığı parçalar, dokümanlar ve araçlar ile kendi tamir işlemlerini kendileri yapabileceği belirtildi.

ŞİRKETİN SAĞLAYACAĞI ALETLERLE KENDİ BAŞLARINA DEĞİŞTİREBİLECEKLER

iPhone 12 ve iPhone 13 sahiplerinin batarya, ekran ve kamera modülü gibi en önemli yedek parçaları doğrudan Apple'dan satın alabilecekleri ifade edilen açıklamada, bunları şirketin sağlayacağı aletlerle kendi başlarına değiştirebilecekleri bildirildi. Uygulamanın gelecek yılın başlarında ABD'de başlaması bekleniyor. Ve 2022'de diğer ülkelere yayılacak. Kullanıcılar daha sonra M1çipli Mac bilgisayarlar için de parçalar satın alabilecek. Apple, en yaygın onarımlar için 200'den fazla parça ve onarım için alet sunacak.

APPLE'IN ONARIMLARI KENDİ YAPMAK İSTEYNELERE SEÇENEK SUNMASININ 'ONARIM HAKKI' TALEPLERİ SONRASI GELMESİ DİKKAT ÇEKTİ

Apple'ın onarımlarını kendileri yapmak isteyenler için bir seçenek sunması tüketici hakları savunucularının uzun yıllar akıllı telefonların kullanım sürelerini uzatmak için "onarım hakkı" talepleri sonrası gelmesi dikkati çekti. Öte yandan, daha fazla özelliğe sahip olan yeni cihazların onarımları daha karmaşık hale gelirken, Apple, kendi kendine onarımın "elektronik cihazları onarmak için bilgi ve deneyime sahip, teknolojiden anlayan kişilere" yönelik olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!