Yandex Metrica

Sitede Ara

Alper Gezeravcı'dan Dünya'ya dönüşünün ardından ilk paylaşım: Merhaba Dünya, ben geldim

Alper Gezeravcı'dan Dünya'ya dönüşünün ardından ilk paylaşım: Merhaba Dünya, ben geldim

Türkiye'nin insanlı ilk uzay misyonunu gerçekleştiren Alper Gezeravcı, Dünya'ya döndükten sonra yaptığı ilk paylaşımda, "Merhaba Dünya, ben geldim" dedi.   

Bilim / Teknoloji

11.02.2024, 18:14

Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki görevini tamamlayarak dünyaya dönen Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı Twitter hesabından "Merhaba Dünya, ben geldim" paylaşımı yaptı. 

Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı ve beraberindeki astronotlar, 18 günlük uzay yolculuğunun ardından Dünya'ya döndü. 47 saatlik dönüş yolculuğunun ardından Dünya'ya dönen Gezeravcı, ilk paylaşımını yaptı. Sosyal medya paylaşımında, Dragon kapsülünden çıktıktan sonra çekilen Axiom Space tarafından ilk fotoğraf karesine yer veren Gezeravcı, "Merhaba Dünya, ben geldim" dedi.

Kimlik bilgileriniz avlanabilir! Apple'dan milyarlarca kullanıcıya 'acil' uyarı mesajı! Kimlik bilgileriniz avlanabilir! Apple'dan milyarlarca kullanıcıya 'acil' uyarı mesajı! Haberi Görüntüle

'İLK TÜRK ASTRONOTU OLARAK TARİH YAZIYOR'

Axiom Space, tarafından sosyal medyada yapılan Alper Gezeravcı paylaşımında ise "Ax3 Görev Uzmanı Alper Gezeravcı, ilk Türk astronotu olarak tarih yazıyor. Türkiye Uzay Ajansı ve TÜBİTAK Uzay, gelecek nesil kaşiflere ilham veriyor" ifadeleri kullanıldı.

Image

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Bilim / Teknoloji


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading